Три гномики
У лісі, на горісі,
Де спить стара сова,
Жили в дуплі три гномики —
Сімейка лісова,
Три гномики, три братики —
Сімейка лісова.
Найстарший гномик звався Бім
Середній звався Бом,…
У лісі, на горісі,
Де спить стара сова,
Жили в дуплі три гномики —
Сімейка лісова,
Три гномики, три братики —
Сімейка лісова.
Найстарший гномик звався Бім
Середній звався Бом,…
Вийди, вийди, сонечко,
На дідове полечко,
На бабине зіллячко,
На наше подвір’ячко,
На весняні квітоньки,
На маленькі дітоньки,
Там вони граються,
Тебе дожидаються.…
Один мурах манісінький,
На ніженьку кривісінький,
По лісовій галявинці
ішов собі Кульг-стриб.
Аж раптом під пеньком старим,
Вже майже геть струхлявілим,
Знайшов великий гриб.
От той мурах манісінький,
На ніженьку …
У нашого Омелечка
Невеличка сімеєчка:
Тільки він та вона,
Та старий та стара,
Та дві дівки косаті,
Та два парубки вусаті,
Та дві Христі в намисті,
Та дві ляльки в …
Ось вам віршик-безкінечник
Про старий дірявий глечик,
Одновухий і пузатий,
Що стояв посеред хати.
Якось дід спіткнувсь об нього
І у крик: — Це хто під ноги
Черепка цього поставив?!…
Ось вам віршик-безкінечник
Про старий дірявий глечик,
Одновухий і пузатий,
Що стояв посеред хати.
Якось дід спіткнувсь об нього
І у крик: — Це хто під ноги
Черепка цього поставив?!…
Один мурах манісінький,
На ніженьку кривісінький,
По лісовій галявинці
ішов собі Кульг-стриб.
Аж раптом під пеньком старим,
Вже майже геть струхлявілим,
Знайшов великий гриб.
От той мурах манісінький,
На ніженьку …
У лісі, на горісі,
Де спить стара сова,
Жили в дуплі три гномики —
Сімейка лісова,
Три гномики, три братики —
Сімейка лісова.
Найстарший гномик звався Бім
Середній звався Бом,…
Десь в морі, чи навіть самім океані,
На тихому острові Санта-Мартані,
Жив Бертель, жив Фертель —
Король черепах,
Такий-бо закоханий в себе, що жах!
Сидів він на камені, серед калюжі…
Вертихвістка Мейзі в гніздечку сиділа
І зранку й до ночі під ніс буркотіла:
— Яке це невдячне і втомливе діло!
— У мене все тіло уже оніміло.
Якби-то заміну собі …
В полі криниця, коло неї травиця,
Ой там Івасьо коника пасе,
Коника пасе, в кобзоньку грає,
В кобзоньку грає, пісеньку співає.…
Вийди, вийди, сонечко,
На дідове полечко,
На бабине зіллячко,
На наше подвір’ячко,
На весняні квітоньки,
На маленькі дітоньки,
Там вони граються,
Тебе дожидаються.…
Що в нашого Павлусенька
Воли половії,
А в нашої Марусеньки
Чепіги новії.
Та орати будемо цілину,
Та сіяти будемо ярину,
Щоб наша ярина зелена була,
Щоб наша родина весела була.…
Гиля, гиля, білі гуси,
Не мутіте воду моєї Ганнусі.
Моя Ганнуся хустки прала,
Мусила ждати, поки вода стала.…
Сонце за берізку,
А ми за доріжку.
Сонце за ялинку,
А ми через нивку.
Уже сонце над дубами,
Трясуть коні поводами,
Трясіть, не трясіть —
Додому везіть!…
При зеленім мачку
Пасла дівчина качку,
Пасучи, ізгубила,
Шукаючи, заблудила.
Виблудилася у поле,
Аж там плуженько оре.…
Попід гай зелененький
Випав сніжок молоденький,
А кунонька походила
І слідоньки поробила.…
У нашого Омелечка
Невеличка сімеєчка:
Тільки він та вона,
Та старий та стара,
Та дві дівки косаті,
Та два парубки вусаті,
Та дві Христі в намисті,
Та дві ляльки в …
У нашого Пилипуня
Сімеєчка манюня:
Тільки мамо і тато,
Та два старші брати –
Артемко й Сидірко,
Та сестер шестірко –
Орися, Настуся і Кася,
Марися, Мелася й Парася.
А …
— Когутику, когуточку!
Дай куряткам по серпочку.
Годі їм ледарювати —
Час у полі просо жати.
Когутику, когуточку!
Дай куряткам по ціпочку.
Годі байдики їм бити —
Треба просо молотити.…
— Чого це ти, мишко,
Учащаєш до млина?
— Там крупицю нишком
Я деру собі з зерна.
— А що робить мельник,
Як ти у млині?
— А що робить …
Котик пазурі гострив
Об пухку перину.
Др-р-р! — перина –
Й білий пух
Хмарою полинув.
Пух летить, неначе сніг,
З хати в сіни, за поріг,
На садки і на моріг,…
Взяв когутик молоток:
— Цоки-цок! Цоки-цок!
Я будую теремок
Для усіх своїх діток,
Для усіх своїх діток —
Для куряточок.—
А куряточка малі
Дружно стали у танок:
— Ціп-ціп-ціп! Квок-квок-квок!…
Пасла
Павлинка
П’ятсот
П’ятдесят
Прудконогих
Пацят-
Поросят.
Перебігли
Пацята
Покоси —
Потолочили
Півлану
Проса.
Павлинка
Переймала
Поросят
Патичиськом:
Пильнуйте,
Прудконіжки,
Пасовиська!…
Хто згубив підкову
Закричали гави й сови
На усю діброву:
— Хто це в пору у ранкову
Загубив підкову? —
Закричали деркачі:
— Хто тут бігав уночі,
Хто стрибав через …
Бицю, бицю!
Рвем травицю,
їж травицю,
Рудьку-бицю!
їж травицю
І брикай,
Баран-буці
Нам давай!…