Ходить гарбуз по городу
Ходить гарбуз по городу
Питається свого роду:
– Ой, чи живі, чи здорові
Всі родичі гарбузові?
Обізвалась жовта диня,
Гарбузова господиня:
– Іще живі, ще здорові
Всі родичі гарбузові!
Обізвались …
Ходить гарбуз по городу
Питається свого роду:
– Ой, чи живі, чи здорові
Всі родичі гарбузові?
Обізвалась жовта диня,
Гарбузова господиня:
– Іще живі, ще здорові
Всі родичі гарбузові!
Обізвались …
У вишневому садочку,
Під вербою, в холодочку,
Щоб лихо прогнать
І щоб долю звеселити,
Заходились наші квіти
Весілля гулять.
Не було б таких новинок,
Та хрещатенький Барвінок
Усіх здивував —…
І
Якось раз, не знати звідки,
Мавпа вирвалась із клітки…
І сказала мавпа: „Годі
Нудьгувати в загороді!
От піду я навмання,
Роздобуду десь вбрання,
Стану схожа на людину
Й погуляю …
Жук малий і волохатий
Все життя прожив без хати.
Вдень від холоду тремтів,
А вночі від страху млів.
Дощик спинку обливав,
В душу смутку наганяв.
І набридло йому жити
Під …
На одній планеті
Жив голодний Єті.
Це така людина,
Тільки снігова.
На сніданок Єті
Жив лише котлети
І лише ячмінним
Квасом запивав.
Ну а більш нічого,
Ну геть-геть нічого,
Ну, …
Мовив дід:
— Онучко мила,
Ти двох окунів зловила,
Потім ще три. Скільки стало?
— Довго дівчинка мовчала.
—Що, не вмієш полічити?
Я не вмію риб ловити.…
— Чому не розв’язав задачі? —
— Спитала мама у Павла.
А менший братик поруч скаче: —
— Вона зав’язана була?…
Мама лає доньку Майю:
— Ну й дочку слухняну маю! —
Ждуть кролі — трави немає…
Майя лає ляльку Зою:
— Що робить мені з такою —
Неслухняною дочкою?
Тільки …
Клим хвалився Нелі й Люді:
— Я катався на верблюді! —
— Здивувалась дуже Неля:
— Отже, був ти у пустелі? —
— Заперечило хлоп’я:
— Ні, туди не їздив …
Взяв у поле сина тато,
На комбайна посадив.
Почали буряк копати —
Зразу аж по шість рядів.
— Втрьох — ого! — ми маєм силу!
— Крикнув Гнат.— Лише копай!…
Просить матуся Миколу:
«Синку, внеси мені дров!..»
Ледар скрививсь і про школу
Мамі нагадує знов:
«В мене уроків багато:
Сила задач і письма…»
З п’ятого поверху мати
Йде до сарая …
Як відомо, всі ледачі
Ждуть легенької удачі
(Без труда щоб їм везло!).
Так і з Васею було.
Вчиться Вася в п’ятім класі…
Якось друг і каже Васі:
— Знаю чудо …
Вова малий наче справді поблід.
Мама питає в тривозі:
— Може, болить голова чи живіт?
Може, де впав на дорозі?
Син покрутив головою, що ні,
Мовчки стоїть і ні слова.…
I
Пожувала трішки гуску —
Смокче пальці… на закуску.
Дай сметани їй у склянці —
В Іри й вушка у сметанці.
Чай не в рот, не по ковточку —
Поза …
У бабусинім буфеті
І варення є, і мед…
Умостившись на паркеті,
Іра зиркнула в буфет.
Десь на кухні баба Женя,
Тут якраз її нема.
І припала до варення
Тиха Іра …
Пацюкуйте, пацюки,
поки пацюкується.
Бурундукуйте, бурундуки,
поки бурундукується.
А ми собі, опосуми, поопосумуємо —
Повисимо на хвостиках,
нишком
посумуємо……
Був день народження колись
У Равлика Прудкого,
Гостей таких, як там зійшлись,
Не бачили ні в кого.
Спішив до нього сват і брат,
І друг його найкращий:
Короткоп’ятий Довгоп’ят,
Лінивець …
До ЗАЙЦЯ колись привели мене справи.
І він зготував прецікавої кави:
Ні дрібки АРАБІКИ в ній чи РОБУСТИ.
Натомість БРЮССЕЛЬСЬКОЇ трохи капусти.
Була там капуста КОЛЬРАБІ й БРОКОЛІ,
І навіть …
Хоч би де протупотів я,
Бивнем трощачи гілляччя, –
Скрізь
БЕЗСЛОННЯ,
БЕЗСЛОНІВ’Я,
БЕЗСЛОНЕЧА,
БЕЗСЛОНЯЧЧЯ…
І над Нілом срібнорибним,
І в гущавинах, де пальми,
Геть ні з ким слоноподібним
Не зустрінемось, …
Пелікан у воді —
глип-гли́пи.
Чи не бачили ви
риб-ри́би?
Гачкуватим дзьоби́щем —
хрип-хри́пи.
Широчезним крили́щем —
рип-ри́пи.
У воді пелікан —
хлюп-хлюпа.
Уся риба на дно —
Гуп-гупа.…
Черепаха-мама,
черепаха-тато
бідкаються
: де ж це
черепашенята?
І гукають:
Че-че!
І гукають:
Ше-Ше!
І гукають:
Та-Та!
Черепашенята!
Черепаха-мама,
черепаха-тато
втішилися: ось де
черепашенята!
Ось
і Че-че!
Ось
і Ше-ше!…
Якось Білому ведмедю
Закортіло з’їсти меду.
Та кругом — сніги й зима
Звісна річ, що бджіл нема.
Бджіл нема, немає й меду.
Прикро Білому ведмедю —
Меду хочеться до сліз!…
Було це вранцi. Я ще трохи спав.
На землю скочив босими ногами,
Як привiтався перший пароплав
Далеко десь з Днiпром i з берегами.
— Ту-ту! Ту-ту! — вiн подих перевiв…
Котик мружиться
на сонечко… (Мур! Мур!)
Чеше вушко, миє ніс…
Виглядає у віконечко,
Де горобчик хлібчик їсть…
(Цвінь-цвірінь!)
Котик проситься на вулицю,
Де травичка і пісок…
(Няв! Няв!)
До ноги …
Їде півник на коні,
Куряву здіймає.
— Ти куди, ти куди? —
Курочка питає.
— їду, курочко, прощай,
На війну велику.
— Кудкуди, кудкуди! —
Кури голосили.…