Котики-воркотики
Котиків-воркотиків
Рясно на вербі.
Котиків-воркотиків
Я нарву собі.
Котики-воркотики
В мене на вікні.
Котики-воркотики —
Гості весняні.
Не глядить на котиків
Лиш вусатий кіт,
Бо вони не котики,
А вербовий …
Котиків-воркотиків
Рясно на вербі.
Котиків-воркотиків
Я нарву собі.
Котики-воркотики
В мене на вікні.
Котики-воркотики —
Гості весняні.
Не глядить на котиків
Лиш вусатий кіт,
Бо вони не котики,
А вербовий …
Коник
Трав’яний коник
такий молодесенький —
іще тільки
трав’яне лошатко!
Сільська школа
Діти у сільській школі,
занесеній снігом,
сидять у затишному класі —
поховалися, як «у» в «ю».
Після дощу…
Піднімає джміль фіранку.
Каже: — Доброго вам ранку!
Як вам, бджілко, почувалось?
Чи дощу не почувалось?
Виглядає бджілка з хатки:
— У дзвіночку добре спатки.
Цей дзвіночок — як намет.…
Галя по садочку ходила,
Хусточку біленьку загубила.
Ходить по садочку, блукає,
Хусточку біленьку шукає.
Не журися, Галю-серденько,
Ми найшли хусточку біленьку
У садочку біля малини,
Під зеленим листом тернини.…
Мамо, добре, що ти є –
Ніжне сонечко моє!
Від твоєї теплоти
Так і хочеться рости….
Найгарнішу, найдобрішу –
Я люблю тебе найбільше!
І коли дорослим стану,
Теж любить не …
Відцвіла гречка,
Чорновершечка.
А тепер гречки
Повні мішечки.
Каже бабця наша:
— Буде добра каша!…
Зима, зима,
Сніжок злітає.
Пташок нема,
Лише горобчик кружеляє.
Цвірінь — сідає на ріллю,
Мене із хати викликає.
І я горобчика люблю,
Бо він від нас не відлітає.…
Прилетіли щиглики
До нашого двора.
Щиглики, щиглики,
До вирію пора!
Щиглики, щиглики,
Нате вам пшона.
Повертайтесь, щиглики,
Як прийде весна!…
У росі, немов намисто,
Під вікном у нас любисток.
Цей любисток мама любить,
Бо його садила Люба.
І садила, й доглядала,
Із відерця поливала.…
Сонечко за день находилось,
Стомилось.
Прилягло на хмарку
І заснуло.
Прийшов дід Вечір,
Накинув ковдру на плечі.
— Спи, Сонечко, спи.…
По тичині в’ється хміль.
Біля хмелю в’ється джміль.
— Шу-шу-шу,— шумкоче хміль.
— Дзу-дзу-дзу,— дзумкоче джміль.
Ми стояли поблизу,
Шум той слухали внизу.
Я сказав: — Шумкоче хміль! —
Ти …
Де росла травичка,
Снігу намело.
Там, де бігла річка,
Лід — прозоре скло.
Де було стернище,
Там стоять скирти.
Білий вітер свище,
Сніг іде густий!…
Вишенька прийшла,
Вишень принесла.
Хто в садочку працював.
Тому повну жменьку.
А хто бігав та гуляв —
Кісточку одненьку!…
Льодохід, льодохід,
На крижині плава кіт.
Не до сміху нам,
Атож,
Розумієм: кіт — не морж.
Ми багорчика берем,
Рятувать кота ідем.…
Де ступив чорногуз,
Там великий гарбуз.
Де ходив журавель,
Там зелений щавель.
Де лисиці бродили,
Там лисички вродили.
Там, де вовчики живуть,
Вовчі ягоди ростуть.
А де зайчик біг — …
Кіт пита у кота:
— Що таке сміхота? —
Кіт коту повіда:
— Штука ця не проста.
Це коли у кота
Мишки вкрадуть хвоста!…
Хурто-хурто-хуртовина
Захурделила поля.
Біля двору, біля тину
Сніг замети простеля.
Ні тобі у ліс поїхать,
Ні тобі у сад піти.
Хуртовина — біла втіха,
Біло вбілює хати!…
Їжачино-їжачок,
Де купив ти голочок?
Я у лісі побував,
Голочок собі придбав
Ще минулої весни
У колючої сосни!…
— Цапе-цапино,
Латочко біла,
Де це ти бігав,
Де ти бував?
— Був я на лузі,
Був на леваді,
Там я з метеликом
В піжмурки грав!…
Тупу-тупу-тупу.
Хто це там у степу?
Став, як стовпчик,
Свиснув, як хлопчик.
Гілочка — хрусь,
А він у нірку — шусть
І сховався!…
На плиті варю кисіль,
Біля мене кіт Мурсій.
Певне, хоче киселю.
— Коте, я тобі наллю!
Я налив аж повну миску.
А Мурсійко крутить писком.
— Коте, коте Мурсію,
Чом …
Ой, сніжинки-Морозинки,
Зіроньки і намистинки
Стеляться до ніг.
Сніг пухнатий,
Наче вата,
Аж по ньому жаль ступати,—
Білий, чистий сніг.…
Ще навколо біло-біло,
Та вже сонечко пригріло
І з-під стріхи: капу-капу! —
Прямо цуцику на лапу.
Цуцик носа підставляє,
Цуцик хвостиком виляє:
Він радіє довгожданим
Першим крапелькам
весняним.…
Тихий ранок наступає
Подивися — угорі
Догоряє, дотліває
Вуглик ранньої зорі.
Вітерець дихнуть не сміє…
Скоро схід забагровіє,
Засміється з далини
Ясне сонечко весни.
І від міста і до міста,…
Хто не зна моєї ляльки?
В мене лялька, мов жива:
Як візьму її на руки —
Оченята відкрива.
Хоч у неї сліз немає,
Плаче донечка моя:
«Мамо, мамо»,— вимовляє,
Ну, …
— Розкажи, як в змаганнях шкільних
Ти із бігу усіх переміг?..
— Ну, спочатку я, значить, — побіг,
Ну, а потім я, значить,— прибіг!…
Гантелі купив
Тимішко,
І кинув він їх
Під ліжко.
Лежать вони там
Без діла,
Лежать-припадають
Пилом.
Чому ж не бере
Тимішко
Гантелі свої
З-під ліжка?
Багато на них
Пилюки:
Не …