Котики-воркотики
Котиків-воркотиків
Рясно на вербі.
Котиків-воркотиків
Я нарву собі.
Котики-воркотики
В мене на вікні.
Котики-воркотики —
Гості весняні.
Не глядить на котиків
Лиш вусатий кіт,
Бо вони не котики,
А вербовий …
Котиків-воркотиків
Рясно на вербі.
Котиків-воркотиків
Я нарву собі.
Котики-воркотики
В мене на вікні.
Котики-воркотики —
Гості весняні.
Не глядить на котиків
Лиш вусатий кіт,
Бо вони не котики,
А вербовий …
Коник
Трав’яний коник
такий молодесенький —
іще тільки
трав’яне лошатко!
Сільська школа
Діти у сільській школі,
занесеній снігом,
сидять у затишному класі —
поховалися, як «у» в «ю».
Після дощу…
Піднімає джміль фіранку.
Каже: — Доброго вам ранку!
Як вам, бджілко, почувалось?
Чи дощу не почувалось?
Виглядає бджілка з хатки:
— У дзвіночку добре спатки.
Цей дзвіночок — як намет.…
Галя по садочку ходила,
Хусточку біленьку загубила.
Ходить по садочку, блукає,
Хусточку біленьку шукає.
Не журися, Галю-серденько,
Ми найшли хусточку біленьку
У садочку біля малини,
Під зеленим листом тернини.…
Мамо, добре, що ти є –
Ніжне сонечко моє!
Від твоєї теплоти
Так і хочеться рости….
Найгарнішу, найдобрішу –
Я люблю тебе найбільше!
І коли дорослим стану,
Теж любить не …
Упіймав Тьома сома
і поїв сома вдома.
Собі Тьома вдома сів,
собі сома Тьома з’їв.
А потому із дому вудка
знову зве Тьому: —
Нум, ходімо, Тьомо,
та упіймаємо кита!…
Наша чашка миє вуха,
щоб вдягнути капелюха
і піти у гості,
де виделки гострі
й чайники кирпаті
влаштували паті.
Швидко сковорідки
вимили борідки.
Та ще й кралі-ложки
причесались трошки.
Ось …
Йшли з війни
кавуни,
потомилися вони.
Ще й смугасті лати
почали линяти.
А в найстаршого на потилиці
всі листочки геть покрутилися.
Та сміялись вояки дорогою,
бо вертались вони – з …
а хтось не зна
що ось сосна
яка сосна?
гінка сосна
сосна соснище
од неба нижча
нижча од неба
вища од тебе…
В ліс метелики летіли,
відпочить на доню сіли:
два на краї капелюшка,
два на носик, два на вушка,
неслухняний на валізку,
а ласкавий сів на слізку,
а найстарший — на …
А в рудої киці —
золоті спідниці.
А в білої киці —
в лапках полуниці.
А в сірої киці —
складені копиці.
А в б’ючкої киці —
зеленка на пиці!…
Річка річка синя
сонце в ній як диня
плаває туди-сюди
хвильки робить із води
а у диню оси
заховали осінь
дині хочеться мені
але хвильки крижані…
Їхав віз через ліс,
а на возі сто валіз.
А у кожній із валіз —
павучок діру прогриз.
А у кожній із дірок —
смачно схований сирок,
в сто вузлів, …
Бджілок так багато —
Не порахувати…
Раз, два, три, чотири, п’ять…
Всі вони кудись летять.
Ті — назад, а ті — вперед,
В небі, наче вулиця.
Носять, носять бджілки мед…
Є листя у гілки,
А казочка — в бджілки:
— Понад липи й ожеред
Я несу пахучий мед,
Він із гарної квітки,
Його їстимуть дітки…—
Для кожної бджілки
На пасіці…
З гілки на гілку
Носить вітер білку,
Не дає упасти
Хвостик пухнастий,
І тому раденька
Білочка руденька.…
— Ко-ко, ко-ко,— хтось на стежці.
— Ку-ку, ку-ку,— хтось на гілці.
— Ках-ках, ках-ках,— хтось на річці.
— Жив-жив, жив-жив,— хтось на ґанку.
— Га-га, га-га,— хтось у лузі.…
Зайченятко в яму впало,
Задню лапку поламало.
Бідне, бігати не може.
Хто маленькому поможе?
Сунуть хмари волохаті,
Горе тому зайченяті…
Я візьму його додому,
Постелю йому солому.
Буду лапку лікувати,…
Коте, коте, вуса з дроту,
Мружиш очі — спати хочеш.
Він потягся, нявкнув тричі: —
Всі мене котусем кличуть.
В мене очі бачать зірко
Хитру мишку, темну нірку,
І не …
Ой сердитий, ой сердитий —
Походжає, як борець,
Всіх на світі хоче бити…
То заходить за хлівець,
То по стежці крильми поре
Недалеко до біди.
Гей, тікайте — буде горе,…
Он, дивіться: чорний жук
Виліз грітися на сук.
В нього довгі ноги,
Дуже гострі роги,
Може пощипати,
Як його чіпати.…
Чайка в чайки чаювала,
Чайка чаю наливала,
Чайка чашок не придбала —
Квітів-дзвоників нарвала.
Чайка в чайки чаювала,
Чайка чаю наливала…
Та не чаю, а росиці
З голубої медуниці.…
Я — горобчик, ців-ців-ців,
Я на маківку присів,
А довкола маківоньки
Золотаві голівоньки,
Всюди листячко зелене…
Вчіться цівкати у мене:
Ців-ців-ців!…
У сома, сома
Соменята дома.
Ну а тих соменят
Аж сто вісімдесят.
Каже старший синок:
— В нас підводний дитсадок!…
— Дж-ж-ж -ж…
— Хто ти? Звідкіль?
— Я з лісу, я джміль…
— А який мохнатий, чорний, як рілля!
— Хіба ти не бачила досі джмеля? —
Дж-ж-ж — …
— Ду-ду-ду,
Чі-чі-чі…
Де ночуєш
Ти вночі?
— Чі-чі-чі,
Ду-ду-ду…
Я ночую
У саду.
— Ду-ду-ду,
Чі-чі-чі…
Од садка
Віддай ключі.
— Чі-чі-чі,
Ду-ду-ду…
Загубив
І не зайду.…
Цуцик, цуцик – куций хвіст,
Він цукерки гарно їсть.
Як на задні лапки стане –
Дуже високо дістане.
З’їм одну цукерку сам,
Другу цуцику віддам.…
Наче сіре зайченя,
У пухнатій шубці
Братик двері відчиня
Ніженьками тупці…
Я потупцяю сама,
Підбіжу до нього.
А на вулиці зима
Застеля дорогу.
Вирушає в путь щодня,
Ніженьками тупці.
Наше …
До нашої теплої хати
Приходила казочка спати,
Та чи спала, чи не спала –
Колисанку колихала.
А як рано діти встали,
То гостинці гарні мали:
Тому – зайчик-стрибайчик,
Тому – …