Котики-воркотики
Котиків-воркотиків
Рясно на вербі.
Котиків-воркотиків
Я нарву собі.
Котики-воркотики
В мене на вікні.
Котики-воркотики —
Гості весняні.
Не глядить на котиків
Лиш вусатий кіт,
Бо вони не котики,
А вербовий …

Цей розділ онлайн-бібліотеки TOU присвячений дитячій поезії — у ньому зібрані вірші для дітей, що написані сучасними поетами та класиками української та зарубіжної літератури, повчальні та розвиваючі віршики, короткі вірші для малят, тематичні вірші для хлопчиків та дівчаток, вірші про маму, пори року, про тварин тощо.
Котиків-воркотиків
Рясно на вербі.
Котиків-воркотиків
Я нарву собі.
Котики-воркотики
В мене на вікні.
Котики-воркотики —
Гості весняні.
Не глядить на котиків
Лиш вусатий кіт,
Бо вони не котики,
А вербовий …
Коник
Трав’яний коник
такий молодесенький —
іще тільки
трав’яне лошатко!
Сільська школа
Діти у сільській школі,
занесеній снігом,
сидять у затишному класі —
поховалися, як «у» в «ю».
Після дощу…
Плакала киця на кухни,
Аж їй очиці попухли.
«Чого ти, киценько, плачеш,
Їсти чи питоньки хочеш?»
«Їсти ні пити не хочу,
З тяжкої жалості плачу.
Сам кухар сметанку злизав,
На …
Піднімає джміль фіранку.
Каже: — Доброго вам ранку!
Як вам, бджілко, почувалось?
Чи дощу не почувалось?
Виглядає бджілка з хатки:
— У дзвіночку добре спатки.
Цей дзвіночок — як намет.…
Йтиму садом,
Полем, а чи лугом,
Буду я
Природі вірним другом.
Не столочу
Навіть і трави,
Я скажу їй:
— Зеленій, живи!
Коли лісом
Буду я іти,
Теж посію
Зерна …
А у нашому селі
Завелися бабаї.
Бабаї і бабенятка,
І малі бабуїнятка
Ходять, ніби королі,
Прямо в нашому селі.
І малесеньких діто́к,
Хто не ходить на горщок,
Бабаї і бабенятка,…
Котик Мурко находився,
десь там лазив, наморився —
скочив на диван.
Ох, та й пишно ж як розлягся!
Як розкішненько простягся,
мов великий пан!
Зирк малий Петрусь на нього,
на …
Літо! Тепле літечко!
Квітне в полі квіточка.
Жовту квіточку оту
У віночок заплету,
Закосичу синім квітом,
Привітаю маму з літом.
Мій віночок жовто-синій,
Наче прапор України.…
Горобчики сиділи
На гонтовом дашку,
У дзьобиках тримали
Усі по пиріжку.
Дивився песик знизу
На гонтовий дашок,
Чекав, коли хтось зронить
На землю пиріжок.
Загавкав… і на птахів
Напали дрижаки …
Запитали кручені
Паничі:
«Де ти спало сонечко
Уночі?
На сухий ми вибралися
Комиш,
Тільки не побачили,
Де ти спиш.
Посміхнулось сонечко
Квіточкам:
«Я кажу щовечора
Діточкам:
На добраніч, дітоньки,
Баю-бай!…
По городу у селі
Ходить соняшник в брилі.
Навкруг жовтого бриля
Бджілка радісно кружля
Та співає: «Траля-ля!
Медом пахне від бриля!
Траля-ля! Траля-ля!
Чую, чую я здаля –
Медом пахне …
-Хто, дідуню, в лісі стука? –
Поцікавилась онука.
-Дятел стукає – «тук-тук!»-
В лісі чути дивний гук.
Птаха дерево довбає,
Там поживу здобуває, –
Усміхнувся сивий дід. –
Привітай його, …
Ведмежата в зоопарку
Влаштували вранці сварку.
Засоромились ураз:
«Діти дивляться на нас!»…
-Вадик весело гука:
«Я знайшов в траві жука!»
Жук собі гуде: «Агов!
Я тут хлопчика знайшов!»…
В нашій хаті суєта –
Ми купаємо кота:
Тато, мама, я, дідусь,
Дві бабусі, брат Петрусь.
Котик дивиться вороже
Та пручається, як може.
День купальний нелегкий:
Усі мокрі, кіт – …
-Ку-ку! Ку-ку! –
У лісі зозуля кує.
-Ку-ку! Ку-ку!
Свій голос луна подає.
-Ку-ку! Ку-ку!
То зліва, то справа лунає:
Зозуленька в хованки
З дітками грає.…
Загула зима вітрами –
Теплій осені кінець.
До віконця, як до мами,
Притулився горобець.
Притулився і зігрівся
Від домашнього тепла.
На калині сніг іскрився,
Гучно зимонька гула.…
Чув я якось на терасі,
Як хвалився Рома Асі:
«Упіймав я окунця –
Ледве витягнув з Дінця.
Плавники, неначе вила,
Рот, мов паща крокодила…»
«Ти чудовиська злякався? –
Запитала Рому …
Я злий на цілий світ –
Мене подряпав кіт.
Один тепер гуляю.
З котом не розмовляю.
А котик вибачається:
Мурчить та намагається
У очі подивитися…
Ну, як на нього злитися?..…
На Україну
Випали сніги.
Моя земля
У білосніжній льолі.
На небі місяць,
Як козак на волі.
А снігу, снігу
Снігу… навкруги!
Вечірня зоре,
Ясно запалай!
І освіти, і освяти
Природу!…
Лесик гілочку тримав –
Цуценя дресирував:
-Лапу дай! Кому сказав?!
Песик носа облизав.
Він ще слів не розумів.
Навіть гавкати не вмів.
Лесю лапки не давав,
Тільки хвостиком махав.
Оченятами …
Ялинонька стрункесенька,
Зелена, мов весна,
Із лісу вийшла темного
Й стоїть собі одна.
-Куди це ти зібралася? –
Питається лісник.
-До діточок , – промовила. –
Новий стрічати рік.…
Верба брунькує біля хати
Під спів весняного струмка…
Бруньки, неначе кошенята,
Сидять на довгих гілочках.
Вночі на дворі прохолода.
Безлисті клени та дуби.
А вже дарує нам природа
Пухнастих котиків …
Весну сонечко стрічає.
Шпак до гаю прилітає.
І виспівує веснянку
На вербині спозаранку.
Перше листячко в гайку
Аплодує співаку.…
Лисичка вийшла із лісочка –
За сонцем скучила руда.
На вітах жодного листочка,
Весняна хлюпає вода…
Вже ранній пролісок привітно
Опале листя розтуля.
Голівку вистромив блакитну
Мов із пелюшки немовля.…
-Сніговик, сніговик,
Не ходи без черевик.
Снігом грає завірюха,
Одягни, бодай, кожуха.
Ба, на вулиці зима!
Рукавиці є? Нема!
Чи не холодно тобі
Із відром на голові?
Усміхнувся Сніговик:
-Я …
Було, як з неба
Зіронька котилась,
Я, ще малий,
Долоньки підставляв.
«Котись сюди!..» –
Зірницю умовляв,
Бодай вона…
Об Землю не розбилась.…