Котики-воркотики
Котиків-воркотиків
Рясно на вербі.
Котиків-воркотиків
Я нарву собі.
Котики-воркотики
В мене на вікні.
Котики-воркотики —
Гості весняні.
Не глядить на котиків
Лиш вусатий кіт,
Бо вони не котики,
А вербовий …
Котиків-воркотиків
Рясно на вербі.
Котиків-воркотиків
Я нарву собі.
Котики-воркотики
В мене на вікні.
Котики-воркотики —
Гості весняні.
Не глядить на котиків
Лиш вусатий кіт,
Бо вони не котики,
А вербовий …
Коник
Трав’яний коник
такий молодесенький —
іще тільки
трав’яне лошатко!
Сільська школа
Діти у сільській школі,
занесеній снігом,
сидять у затишному класі —
поховалися, як «у» в «ю».
Після дощу…
Піднімає джміль фіранку.
Каже: — Доброго вам ранку!
Як вам, бджілко, почувалось?
Чи дощу не почувалось?
Виглядає бджілка з хатки:
— У дзвіночку добре спатки.
Цей дзвіночок — як намет.…
Галя по садочку ходила,
Хусточку біленьку загубила.
Ходить по садочку, блукає,
Хусточку біленьку шукає.
Не журися, Галю-серденько,
Ми найшли хусточку біленьку
У садочку біля малини,
Під зеленим листом тернини.…
Мамо, добре, що ти є –
Ніжне сонечко моє!
Від твоєї теплоти
Так і хочеться рости….
Найгарнішу, найдобрішу –
Я люблю тебе найбільше!
І коли дорослим стану,
Теж любить не …
Став говорити
Осел свині:
— Люблю я квіти,—
Вони смачні!
Свиня ослові:
— Хро-хро! Авжеж!
У них чудове
Коріння теж!…
Веселі рибки
Пливуть у зграї,
А раченятко
У них питає:
Куди зібрались
Ви косяками?
Йдем до рибалок
За черв’яками!…
Чому цуцик у муці?
Він хотів спекти млинці
Та собача вдача
Дуже нетерпляча:
Лиш розбовтав тісто —
З’їв його все чисто!…
Малий горобчик у дворі
Хвалився всім на втіху:
— Злякав я півня на зорі,
Цвірінькнув — і під стріху!…
Ніяк не вгамує
Бабуся хлопчину:
Малий репетує
Вже цілу годину.
Та раптом стихає
Той крик голосний…
Бабуся зітхає:
— Засне, мій малий!
А з ліжка хлопчина:
— Ні, ні —не …
Грак стоїть під тином
В сіні по коліна
і своє співа:
— Карр!.. Хіба ж це сіно?
Карр!.. Хіба ж це сіно?
Це ж суха трава!…
— Де ти завозилася?
Де ти забруднилася?
— Я в калюжі з сонечком
Гралася в долонечки!…
— Ну що ти наробила?
На платті все чорнило!
В чорнилі скатертина,
Панчішки і хустина…
— А що?—мала питає
Чорнила більш немає?…
Котяться хвилі,
І річка тече…
Капають сльози
В бичка гаряче.ві
Плаче бичок:
— Приключилась біда!
Дума, що витече
З річки вода.…
Ми на акваріум дивипись,
І от — не знаєм, що зробилось?
Всі наші рибки повмирали…
А ми ж і в руки їх не брали,—
Ми лиш давали мармеладу
І налили …
Качечка кряче,
Каченят не баче.
Кличе качечка курчат:
— Чи не бачили качат?
— Ні, качечко, ми качат
Не бачили й в вічі,
А качура без качат
Зустрічали двічі!…
— Рака витяг я з води!
— То давай його сюди!
— Ой, не можу — не пускає:
Пальці клешнями стискає!
— Пальці, кажеш, прищипив?
Хто ж кого тоді зловив?…
Жабенятко забруднилось,
Забруднилось — не помилось.
— Жабенятко, так негоже!
Ну на кого ти похоже?
— Я похоже на мамуню.
На мамуню-кваквакуню!…
Ціпу-ціпу-ціпоньки золоті,
Заховайтесь, ціпоньки, в лободі:
Десь тут ходить киценька по дворі,
Носить у подушечках пазурі…
Літечкo, літечкo, зацвіти,
Солоденьких ягідок уроди.
Умивай їх росами рано-рано,
Поки небо зорями іще вбрано.
Зігрівай їх сонечком тепло-ясно,
Поливай їх дощиком рясно-рясно.
Будуть, як намистечко, у траві
Красуватись ягідки …
Мурашка і равлик
Зробили кораблик,
З листочків, з лозинок,
З билинок зробили.
Все вийшло чудово,
Бо є тут вітрила,
І щогла струнка,
І корма, і канати…
Лиш місця замало,
Щоб …
Як то гарно, як то любо
Грає сонце над Дніпром.
У м’якій смугастій шубі
Джміль дріма під лопухом.
Пахне літом. Синій дзвоник
Ніжно світиться між трав.
А манісінький сюрконик
Нам …
В білій куряві усе –
Хурделиця сніг несе,
Крутить, южить,
Метеляє,
У хати всіх заганяє.
А я її не боюся,
Бо з віконечка
Дивлюся.…