Літо
Літо! Тепле літечко!
Квітне в полі квіточка.
Жовту квіточку оту
У віночок заплету,
Закосичу синім квітом,
Привітаю маму з літом.
Мій віночок жовто-синій,
Наче прапор України.…
Літо! Тепле літечко!
Квітне в полі квіточка.
Жовту квіточку оту
У віночок заплету,
Закосичу синім квітом,
Привітаю маму з літом.
Мій віночок жовто-синій,
Наче прапор України.…
Горобчики сиділи
На гонтовом дашку,
У дзьобиках тримали
Усі по пиріжку.
Дивився песик знизу
На гонтовий дашок,
Чекав, коли хтось зронить
На землю пиріжок.
Загавкав… і на птахів
Напали дрижаки …
Запитали кручені
Паничі:
«Де ти спало сонечко
Уночі?
На сухий ми вибралися
Комиш,
Тільки не побачили,
Де ти спиш.
Посміхнулось сонечко
Квіточкам:
«Я кажу щовечора
Діточкам:
На добраніч, дітоньки,
Баю-бай!…
По городу у селі
Ходить соняшник в брилі.
Навкруг жовтого бриля
Бджілка радісно кружля
Та співає: «Траля-ля!
Медом пахне від бриля!
Траля-ля! Траля-ля!
Чую, чую я здаля –
Медом пахне …
-Хто, дідуню, в лісі стука? –
Поцікавилась онука.
-Дятел стукає – «тук-тук!»-
В лісі чути дивний гук.
Птаха дерево довбає,
Там поживу здобуває, –
Усміхнувся сивий дід. –
Привітай його, …
Ведмежата в зоопарку
Влаштували вранці сварку.
Засоромились ураз:
«Діти дивляться на нас!»…
-Вадик весело гука:
«Я знайшов в траві жука!»
Жук собі гуде: «Агов!
Я тут хлопчика знайшов!»…
В нашій хаті суєта –
Ми купаємо кота:
Тато, мама, я, дідусь,
Дві бабусі, брат Петрусь.
Котик дивиться вороже
Та пручається, як може.
День купальний нелегкий:
Усі мокрі, кіт – …
-Ку-ку! Ку-ку! –
У лісі зозуля кує.
-Ку-ку! Ку-ку!
Свій голос луна подає.
-Ку-ку! Ку-ку!
То зліва, то справа лунає:
Зозуленька в хованки
З дітками грає.…
Загула зима вітрами –
Теплій осені кінець.
До віконця, як до мами,
Притулився горобець.
Притулився і зігрівся
Від домашнього тепла.
На калині сніг іскрився,
Гучно зимонька гула.…
Чув я якось на терасі,
Як хвалився Рома Асі:
«Упіймав я окунця –
Ледве витягнув з Дінця.
Плавники, неначе вила,
Рот, мов паща крокодила…»
«Ти чудовиська злякався? –
Запитала Рому …
Я злий на цілий світ –
Мене подряпав кіт.
Один тепер гуляю.
З котом не розмовляю.
А котик вибачається:
Мурчить та намагається
У очі подивитися…
Ну, як на нього злитися?..…
На Україну
Випали сніги.
Моя земля
У білосніжній льолі.
На небі місяць,
Як козак на волі.
А снігу, снігу
Снігу… навкруги!
Вечірня зоре,
Ясно запалай!
І освіти, і освяти
Природу!…
Лесик гілочку тримав –
Цуценя дресирував:
-Лапу дай! Кому сказав?!
Песик носа облизав.
Він ще слів не розумів.
Навіть гавкати не вмів.
Лесю лапки не давав,
Тільки хвостиком махав.
Оченятами …
Ялинонька стрункесенька,
Зелена, мов весна,
Із лісу вийшла темного
Й стоїть собі одна.
-Куди це ти зібралася? –
Питається лісник.
-До діточок , – промовила. –
Новий стрічати рік.…
Верба брунькує біля хати
Під спів весняного струмка…
Бруньки, неначе кошенята,
Сидять на довгих гілочках.
Вночі на дворі прохолода.
Безлисті клени та дуби.
А вже дарує нам природа
Пухнастих котиків …
Весну сонечко стрічає.
Шпак до гаю прилітає.
І виспівує веснянку
На вербині спозаранку.
Перше листячко в гайку
Аплодує співаку.…
Лисичка вийшла із лісочка –
За сонцем скучила руда.
На вітах жодного листочка,
Весняна хлюпає вода…
Вже ранній пролісок привітно
Опале листя розтуля.
Голівку вистромив блакитну
Мов із пелюшки немовля.…
-Сніговик, сніговик,
Не ходи без черевик.
Снігом грає завірюха,
Одягни, бодай, кожуха.
Ба, на вулиці зима!
Рукавиці є? Нема!
Чи не холодно тобі
Із відром на голові?
Усміхнувся Сніговик:
-Я …
Було, як з неба
Зіронька котилась,
Я, ще малий,
Долоньки підставляв.
«Котись сюди!..» –
Зірницю умовляв,
Бодай вона…
Об Землю не розбилась.…
Озвались дзвони –
Коляда іде!
Малих колядників
З колядками веде.
Різдвяна зіронька
На небі спалахнула,
Мов Божа Мати
Дітям посміхнулась.
В святій оселі
Світиться вогонь –
Христос рождається!
Ми славимо …
Сонячний зайчик,
Радісний зайчик
Бігав по білій стіні.
Раптом грайливий
Сонячний зайчик
Сів на долоньку мені.
Сонячний зайчик,
Радісний зайчик
Прудко по стелі біжить.
Сонячний зайчик,
Радісний зайчик
Хоче зі …